Doprava zdarma při nákupu nad 1100 Kč

Spirulináda - limonáda ze superpotraviny

Připravte si osvěžující Spirulinádu, která vám dodá spoustu energie. Spirulina je přírodní antioxidant a nabízí široké spektrum vitamínů, minerálů a prebiotik. Skvělá volba pro detoxikaci organismu a podpoření střevního biomu. Během chvilky si můžete namíchat drink, který bude díky své modro-zelené barvě bavit nejen vás, ale i vaše děti. Spirulinu používá k výživě i NASA pro své astronauty jako superpotravinu. Mávnutím proutku můžete svou domácnost proměnit v malou vesmírnou stanici. Vaši malí astrounati vám určitě s chutí poděkují ;-)

Doba přípravy 5 minut. Nutriční hodnoty na jednu porci: 68 kcal, 1 g tuků, 12 g sacharidů, 7 g bílkovin, 3 g vlákniny.

 

Ingredience

Na 1 porci (500 ml):

  • 6 g CaneWay sladidla
  • 10 g spiruliny v prášku
  • cca 50 ml čerstvé citronové šťávy (1 citron)
  • 450 ml čisté vody

 

Postup

  1. Do shakeru nalijte 450 ml čisté vody, čerstvou citronovou šťávu z 1 citronu. Přidejte CaneWay sladidlo a spirulinu v prášku.
  2. Následně shaker zavřete a důkladně protřepte do úplného rozpuštění.

 

Upozornění

Doporučená denní dávka spiruliny se dle jednotlivých studií liší v rozmezí 5 - 50 g. Doporučujeme 5 - 10 g denně odpovídající 1 - 2 čajovým lžičkám.

Konzumace spiruliny není vhodná pro těhotné a kojící ženy.

Spirulina dále není vhodná pro pacienty s fenylketonutrií a s autoimunitními onemocněními, jako je například roztroušená skleróza nebo revma. Neměly by ji užívat osoby, které se léčí imunosupresivními léky a léky na ředění krve.

Alergická reakce se může objevit u osob alergických na mořské plody.