Doprava zdarma při nákupu nad 1100 Kč

CaneWay-Cola

Máte rádi Coca-Colu a lákalo by vás připravit si podobný nápoj i doma? Máme pro vás nízkokalorickou alternativu s přírodním sladidlem CaneWay. Vytvořte si CaneWay-Colu, na které si pochutná celá vaše rodina. Obsahuje 3x méně kalorií než běžná kolová limonáda a je skvělým přírodním zdrojem kofeinu, vitamínu C, B a antioxidantů. Užijte si svoji domácí kolu všemi doušky.

Doba přípravy 10 minut. Nutriční hodnoty na jednu porci (250 m): 38 kcal, 0 g tuků, 10 g sacharidů, 0 g bílkovin, 0 g vlákniny.

 

Ingredience

Na 2 porce (2 x 250 ml):

  • 19 g CaneWay sladidla
  • 3,5 g karamelu lihovinového (též známý jako kulér příp. E150a)
  • 0,5 g Kolovníku lesklého (Cola nitrida) extrakt z plodů 10:1 s 10% kofeinu
  • 25 ml čerstvé limetkové šťávy
  • 25 ml čisté vody
  • 450 ml čerstvé sodovky na samotnou přípravu

 

Postup

  1. Do sklenice si odměřte čistou vodu, limetkovou šťávu, lihovinový karamel a dobře zamíchejte.
  2. Důkladně promíchejte CaneWay sladidlo s extraktem z Kolovníku, a tuto směs vmíchejte do připravené tekutiny až do úplného rozpuštění. Vznikne černý řídký sirup.
  3. Na závěr přidejte 450 ml čerstvé sodovky a podávejte s ledem.

 

Naše tipy

Pokud chcete vytvořit nápoj bez kofeinu, nepřidávejte extrakt z Kolovníku.

Extrakt z Kolovníku lze nahradit přidáním 1 šálku kávy bez lógru nebo 1 šálkem silného černého čaje s cca 50 mg kofeinu.

Pokud se vám nechce pokaždé pracně připravovat sirup, připravte si větší množství sirupu a zamražte ho v podobě ledových kostek příp. ledových tyčinek určených ke vkládání do lahví, budete tak mít CaneWay-Colu vždy při ruce.

 

Upozornění

Doporučená denní dávka je 0,5 - 1,0 litru CaneWay-Coly denně u dospělé osoby.

Vyhněte se užívání CaneWay-Coly ve večerních hodinách kvůli obsahu kofeinu.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy, osoby s vysokým krevním tlakem a kardiovaskulárními potížemi.

Pokud plánujete užívat CaneWay-Colu nepřetržitě delší dobu, udělejte si po měsíci užívání alespoň 14 denní pauzu. Dlouhodobým užíváním bych jste si na Kolovník lesklý vytvořili toleranci a bylo by potřeba si dávku zvýšit.